Szkoła Podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu  
Informacje o Szkole
Informacje o Szkole Pracownicy Szkoły Uczniowie (zdjęcia klasowe)

Przedszkole w szkole
to jest to!
Poznaj życie przedszkolaków w szkole – kliknij tu

W roku szkolnym 2016/2017 proponujemy przedszkolakom:

"Promyczki" – 5 - godzinny oddział – kliknij tu

"Iskierki" – 10 - godzinny oddział – kliknij tu

"Słoneczka" – 10 - godzinny oddział – kliknij tu

Więcej informacji o oddziałach przedszkolnych znajdziesz czytając newsy oraz oglądając galerię fotograficzną. Zapraszamy!

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE W SUPER SZKOLE!
Kalendarz

Licznik

   odwiedzający

   odwiedzających online

home.gif

Szkoła Podstawowa nr 23 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Toruniu
Szkoła Podstawowa nr 23
im.Kawalerów Orderu Uśmiechu

ul.Osikowa 11
87-100 Toruń
tel/fax(056) 645-89-43, 645-89-44
e-mail:sekretariat@sp23.torun.pl
DZIENNIK ELEKTRONICZNY

zalecana przeglądarka internetowa:
Windows XP - Google Chrome lub Mozilla Firefox (IE nie działa poprawnie)
Windows 7/8 - dowolna przeglądarka
Linux - dowolna przeglądarka
Firma Vulcan zaleca używanie Google Chrome

news.gif 10 ostatnich newsówBosa Osa - autor : EBS 03/05/2016 @ 22:06

29 kwietnia nasze „Słoneczka” wzięły udział w XVIII Przeglądzie Interpretacji Przedszkolnej w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Toruniu. Nasze dzieci wystąpiły z wierszykiem Doroty Gellner pt. „Bosa osa”. Otrzymały medale, dyplom oraz puchar :)

Gratulacje, bzy, bzy...

.../...


Konstytucja 3 Maja - autor : EBS 28/04/2016 @ 15:02

27.04. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach państwa Polskiego - ogłoszenie Konstytucji 3 Maja.
Wydarzenie to miało miejsce w Warszawie w trakcie obrad Sejmu Wielkiego w 1791 roku. Należy pamiętać, że była to pierwsza w Europie a druga po konstytucji Stanów Zjednoczonych nowoczesna ustawa zasadnicza, która regulowała podstawy ustroju Polski. W okresie międzywojennym dzień ten został uznany za święto narodowe, w okresie II wojny światowej było obchodzone w konspiracji, w okresie Polski Ludowej nie obchodzono tego święta. Dopiero Sejm III Rzeczypospolitej przywrócił Polakom to narodowe święto.
Tę historię przypomniał nam przygotowany pod kierownictwem pp. S. Adryjańczyk, L. Laks i M. Domerackiej apel.
Uczcijmy ten dzień biorąc udział w uroczystościach miejskich, wywieszając flagi narodowe i pamiętając o tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej wolności.

.../...


opłata za obiady za m-c V/16 - autor : Kuchnia 26/04/2016 @ 09:00

Opłata za obiady w m-cu V/16  wynosi 81 zł

Słoneczne rytmy - autor : AD 25/04/2016 @ 16:15

22 kwietnia w naszej szkole odbył się I Przegląd Taneczny "Słoneczne rytmy" przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.Przybyli do nas: Niepubliczne Przedszkole "Leśny Ludek" z Torunia i Nieszawki, Przedszkole Miejskie nr 2 i 10, oddziały przedszkolne ze szkół podstawowych 32 i 24 oraz SP nr 7. naszą szkołę reprezentowały oba oddziały przedszkolne "Słoneczka" i "Iskierki" oraz klasa III a. W jury zasiedli: p. Lucyna Laks- nauczyciel muzyki, p. Sylwia Piwońska- instruktor szkoły tańca "Gabi", która od lat współpracuje z naszą szkołą oraz wyłonione drogą losowania dwie wychowawczynie z pośród przybyłych gości. Dyrektor naszej szkoły p. Iwona Muszyńska, powitała uczestników i życzyła miłej zabawy. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom układów choreograficznych, wspaniałą muzykę i ciekawe, kolorowe stroje. Zabawa była fantastyczna. Po występach, dzieci wraz z wychowawcami zostali zaproszeni do stołówki szkolnej na sok i pyszne, drożdżowe ciasto. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi nagrodami w postaci symbolu naszej szkoły, czyli słoneczka. Szczególne wyróżnienie otrzymali: Niepubliczne Przedszkole "Leśny Ludek" z Torunia, Przedszkole Miejskie nr 10 oraz Szkoła Podstawowa nr 7. Organizatorzy panie: Sylwia Korcala, Izabela Skrzyniarz i Anna Dzięgiel dziękują wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i zapraszają na II Przegląd Taneczny "Słoneczne rytmy" już za rok. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

.../...


Konkurs wokalny - autor : EBS 24/04/2016 @ 19:02

8 kwietnia odbył się w naszej szkole konkurs wokalny dla uczniów klas I-III, a oto jego wyniki:
I miejsce Paulinka Czarnomska IIIB
II miejsce Machalinka Rakoczy ID
III miejsce Natalia Lewandowska IC i Julka Turska IIB
Wyróżnienie Jeremiasz Nazderko IIC
Gratulujemy.

.../...


spektakl profilaktyczny - autor : Wicedyrektor 15/04/2016 @ 15:19

19. 04 (wtorek) oddziały przedszkolne i klasy I-III wezmą udział
w spektaklu profilaktycznym Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska pt.”Ostania książka świata”. W związku z tym prosimy o wpłaty na spektakl w wysokości 3 zł do wychowawców.

.../...


zebrania z rodzicami - autor : Wicedyrektor 15/04/2016 @ 15:18

W środę 20.04 odbędą się zebrania z rodzicami. Rodziców klas I-III zapraszamy na godz. 16.30, klas IV-VI na godz. 17.30. Podczas zebrań oferujemy opiekę świetlicową dla dzieci (naszych uczniów i wychowanków) do lat 7. Prosimy o zgłoszenie do wtorku 19.04, godz. 15.00 do sekretariatuzapotrzebowania tych z Państwa, którzy nie mają z kim zostawić dzieci na czas zebrań. Zebranie dla rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych odbędzie się 27.04 godz. 16.30.

.../...


SUPERKUMPLE 2016 - autor : EBS 10/04/2016 @ 21:17

Podczas przygotowań do Święta Szkoły uczniowie rozmawiali z nauczycielami o koleżeństwie, o tym, cóż to znaczy być koleżeńskim. Po takich rozważaniach każda klasa wybierała swego „SUPERKUMPLA 2016” – koleżankę lub kolegę uznanego przez klasową społeczność za najbardziej koleżeńskiego.

SUPERKUMPEL z każdej klasy na forum całej szkoły wstępował na podium, otrzymywał order, był przez Samorząd Uczniowski pasowany, a przyjmując wyróżnienie musiał wypić szklaneczkę soku z grejpfruta. I żaden się nie skrzywił!

Oto wybrani SUPERKUMPLE:

Iskierki – Anna Turska, Słoneczka – Borys Stawski, Ia – Zofia Piszczek, Ib – Oskar Serwaczyński, Ic – Lucyna Koralewska, Id – Karolina Wiczanowska i Michalina Rakoczy, IIa – Luiza Strzykowska, IIb – Hanna Matys i Julia Turska, IIc – Sergiusz Jabłoński, IIIa – Michalina Kleparska, IIIb – Mateusz Błaszak, IVa – Martyna Majewska, IVb – Olga Rebain, Va – Agnieszka Nowicka, Vb – Zofia Czerwińska, VIa – Martyna Mirończuk, VIb – Jagoda Lipińska.

Serdecznie gratulujemy!

.../...


Święto Szkoły 2016 - autor : EBS 10/04/2016 @ 21:06

21 marca obchodziliśmy wspólnie Święto Szkoły. Dlaczego tego dnia? Otóż właśnie pierwszego dnia wiosny spotyka się Kapituła Orderu Uśmiechu po to, by rozpatrzyć dziecięce wnioski o ordery i przyznać to wspaniałe wyróżnienie kolejnym osobom. Kiedyż by więc mogło odbywać się święto szkoły, która nosi imię Kawalerów Orderu Uśmiechu?

Spędziliśmy wspólnie miło dzień, który rozpoczął się od przedstawienia przygotowanego przez pp. J. Wiśnicką i M. Domeracką wraz z uczniami klas piątych pt. „Bez przemocy”, a dotyczący tematyki tolerancji. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przypominającą informacje o Orderze i jego historii, a także o Kawalerach. Po jej zakończeniu uczniowie rozeszli się do klas, gdzie przedszkolaki i pierwszaki miały do przygotowania pracę plastyczną pod tytułem „Wiosna”, a uczniowie klas II-VI przygotowywali krótkie prezentacje wybranego przez siebie Kawalera, uzasadniając dlaczego chcieliby mieć Go za przyjaciela. Prezentacjom towarzyszyły prace plastyczne dotyczące wybranej osoby. Po wyznaczonym czasie spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, gdzie przedstawiciele klas demonstrowali swoje prace.

To było bardzo udane spotkanie dzięki któremu poszerzyliśmy swoją wiedzę o gronie patronów naszej szkoły.

.../...


Kolorowe zakładki - autor : EBS 10/04/2016 @ 20:47

Po zajęciach w bibliotece uczniowie klas 1-szych wzięli udział w konkursie "Kolorowe zakładki".
Oto jego wyniki:

NAGRODY - Borys Piszczek 1a, Paweł Derebecki 1a, Zosia Piszczek 1a, Zuzia Gross 1a, Tomek Witeska 1b, Remek Słojewski 1b, Dorotka Lewandowska 1b, Madzia Jędrzejewska 1c, Wojtek Rozborski 1c, Nataniel Lewicki 1d, Tosia Kraska 1d

WYRÓŻNIENIA - Kacper Dondelski 1a, Nataniel Kruger 1a, Amelka Janik 1a, Tosia Dobrzyńska 1a, Marcelina Strzelecka 1a, Wiktor Bąk 1b, Mateusz Mikołajczyk 1b, Natalka Jaworska 1b, Julka Lewandowska 1c, Michalina Rakoczy 1d

.../...
Informacje dla uczniów
i Rodziców
Szkolne prawo (wybr. inf.) Terminarze Zajęcia dodatkowe

telefon.gif

^ Góra ^

Strona optymalizowana do rozdzielczości 1280x1024
opiekun strony: A.Skibiński


  Site powered by GuppY v4.5.19 Š 2004-2005 - CeCILL Free License

Strona załadowana w 0.24 sekundę